Putování po klášterech
Každý klášter má svého historického ducha
Edukace v klášterních prostorech

Areál broumovského kláštera je otevřen denně.
Prohlídky se konají po celý rok mimo předem vyhlášené dny, vždy v celou hodinu.
XI-III denně 10-15 (poslední prohlídka v 15 hod)
IV-X denně 9-16 (poslední prohlídka v 16 hod)
Klášterní zahrada je přístupná veřejnosti zdarma, od května do října každý den od 8:00 do 20 hodin, od listopadu do dubna od 8.00 do 16.00.

Prohlídkové okruhy

Pokladna prohlídkového okruhu: Tel. 733 739 726

Zaostřeno na baroko
Prohlídka je zaměřená na otisky barokního umění v broumovském klášteře. Návštěvníci prohlídkového okruhu uvidí refektář – bývalou klášterní jídelnu – ve které se nachází vystavená kopie Turínského plátna, látky, do níž byl zabalený Ježíš Kristus po sejmutí z kříže, a tato kopie je jediná na sever od Alp. Následuje návštěva klášterní knihovny s mnoha vzácnými tisky a sakristie. Součástí prohlídky je také bohatě zdobený barokní kostel sv. Vojtěcha, v němž byla v roce 1999 objevena kopie Turínského plátna.
Ke vstupence na základní prohlídkový okruh je možné dokoupit za zvýhodněnou cenu prohlídku Vambereckých mumií, které jsou uloženy v klášterním sklepení a jejich původ sahá do 17. a 18. století.
Uvidíte: refektář – knihovnu – sakristii – kostel sv. Vojtěcha
Kdy: podle otevírací doby vždy v lichou hodinu
Vstupné (plné / snížené / rodinné): 120 / 30 až 105 / 280
Vstupné s prohlídkou mumií (plné / snížené / rodinné): 145 / 55 až 125 / 380

Život v klášteře
Prohlídka je zaměřená na každodenní život v klášteře, na návštěvníky čekají zajímavé informace navíc o životě mnichů. Prohlídkový okruh je totožný s prohlídkou Zaostřeno na Baroko.
Uvidíte: refektář – knihovnu – sakristii – kostel sv. Vojtěcha
Kdy: podle otevírací doby vždy v sudou hodinu
Vstupné (plné / snížené / rodinné): 120 / 30 až 105 / 280
Vstupné s prohlídkou mumií (plné / snížené / rodinné): 145 / 55 až 125 / 380

Prohlídka s Lotrandem
Prohlídka je zaměřená na každodenní život v klášteře, na návštěvníky čekají zajímavé informace navíc o životě mnichů. Prohlídkový okruh je totožný s prohlídkou Zaostřeno na Baroko.
Uvidíte: refektář – knihovnu – sakristii – kostel sv. Vojtěcha
Kdy: podle otevírací doby vždy v sudou hodinu
Vstupné (plné / snížené / rodinné): 155 / 105 / 490

Klášterem od sklepa po půdu
Mimořádné prohlídky broumovského kláštera. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost nahlédnout do míst, která jsou běžně nepřístupná. Při těchto prohlídkách uvidíte nejen historickou část kláštera, ale také rozsáhlé sklepní prostory, nově opravené prostory opatských sálů s výstavou Poklady z depozitářů, prostory 3. patra a nádhernou půdu.
Kapacita prohlídky je omezená.
Kdy: speciálně vypsané termíny v kalendáři akcí.
Rezervace vstupenek: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 734 443 161
Vstupné: Dospělí 170 Kč / Snížené 110 Kč

Hudební prohlídky
Speciální prázdninový druh prohlídky. Klasický prohlídkový okruh doplněný o půlhodinový varhanní koncert mladých studentů hudby z Polska. Každý týden se představí jiný umělec - během osmi prázdninových týdnů tak budou mít návštěvníci možnost poslechnout si osm různých uměleckých přednesů. Absolvovat je možné buď celý prohlídkový okruh s koncertem, nebo samotný koncert od 15:00.
Kdy: červenec, srpen, čtyřikrát do týdne: úterý, čtvrtek, sobota, neděle ve 15:00
Uvidíte: varhanní koncert + refektář - knihovna - sakristie - kostel sv. Vojtěcha
Informace: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Vstupné (plné / snížené): 130 / 70

Noční hrané prohlídky
Tajemné noční prohlídky potemnělého kláštera. Tyto speciální prohlídky probíhají za svitu svíček a baterek.
Průvodcem celé prohlídky je kostýmovaná postava se vztahem k broumovskému klášteru, která při svém putování klášterem potkává další zajímavé osobnosti z historie nebo fantazie.
Noční hrané prohlídky se konají od července do září či při speciálních příležitostech. Aktuální informace v kalendáři akcí.
objednávky: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Vstupné (plné / snížené): 170 / 110

Noční prohlídky
Při nočních prohlídkách zažijete jedinečnou atmosféru za světla svíček a baterek. Průvodcem této prohlídky je benediktinský mnich a prohlídky jsou tematicky zaměřené na momenty života v klášteře.
Noční prohlídky se konají většinou v červenci a srpnu, či při speciálních příležitostech. Aktuální informace v kalendáři akcí.
Rezervace: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Vstupné (plné / snížené): 150 / 85

Vamberecké mumie
Prohlídka mumií je možná pouze v rámci prohlídek Zaostřeno na Baroko nebo Život v klášteře za příplatek.
V rozsáhlých sklepeních broumovského kláštera je uloženo celkem 34 mumií pocházejících z krypty farního kostela sv. Prokopa ve Vamberku. V polovině 80. let probíhaly v bezprostřední blízkosti kostela výkopové práce, při nichž došlo k porušení kanalizace, což mělo za následek zatékání odpadních vod do krypty. Vzhledem ke změně klimatických podmínek (především zvýšené vlhkosti) se řada mumií začala kazit, některé byly ve značném stádiu rozkladu a musely být pohřbené do země. Z původních přibližně 50 mumií se podařilo zachránit 34 a byly dočasně uloženy v depozitáři pobočky Okresního muzea Orlických hor ve Vamberku. Do broumovského kláštera byly převezeny v roce 2000.
Nejstarší mumie pocházejí ze 17. století, avšak převážná část z 18. století. Jedná se především o mumie vambereckých měšťanů, kněží, varhaníků a dalších významných osobností. Jednou z nejvýznamnějších osobností, které byly do krypty pohřbeny, je zakladatelka vambereckého krajkářství Magdalena Grambová.
Vstupné viz Zaostřeno na baroko nebo Život v klášteře