Putování po klášterech
Každý klášter má svého historického ducha
Edukace v klášterních prostorech
Kontakt


Klášter Sázava
Národní památkový ústav
285 06 Sázava čp. 72

Tel.: 327 321 177  
GSM: 725 875 946
e-mail: sazava@npu.cz
www.klaster-sazava.cz

Kontakty na ostatní ZDE.


Edukační programy s tvořivými dílnami pro školy:

Život sv. Prokopa - školní edukační program

Program s pracovním názvem "Sv. Prokop" poskytne dětem základní informace o životě a době sv. Prokopa a jeho působení nejen v Sázavském klášteře a lehce jej rozšíří podle rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Chybět nebude ani výchovná složka přesahující vzdělávací dějinnou linku: dotkne se i zkušeností dětí i nás dospělých v otázce zápasu se špatnostmi. Žáci oblečeni v poutních pláštích, prochází klášterem a plní různé úkoly, které jim pomáhají seznámit se se životem poustevníka i mnicha žijícím v klášteře, s jeho ctnostmi a s jeho bojem proti zlu. Program může být doplněn o práci s pracovními listy. Na úvodní část navazuje jedna z tvůrčích dílen (dle volby pedagoga již při rezervaci): výtvarná dílna (písař/ka, malíř/ka skla, archeolog/žka, restaurátorská dílna, pro menší děti dílna papírová mozaika), zahradní archeo-historická dílna, poutnicko-procházková dílna čí dílna klášterní lékárna. (Podrobný popis dílen na stránkách kláštera ZDE.)

Praktické informace

Délka programů: 90–100 minut
Období: po celý školní rok dle kalendáře na klášterním webu
Cena: 90 Kč ZŠ / 50 Kč MŠ (program + 1 dílna), pedagog. doprovod zdarma
Scénář programu je zpracován pro děti z MŠ, 1. i 2. stupně ZŠ, speciální školy, respektuje výchovně vzdělávací plány základní školy a mírně je rozvíjí hravou a zábavnou formou.
Kontakty pro přihlášky (objednávky) škol: tel: 725 875 946, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Kontakt pro podrobnou domluvu o detailech programů: lektorka Martina Štědrová, tel. 605 800 104.

Více ZDE.