Putování po klášterech
Každý klášter má svého historického ducha
Edukace v klášterních prostorech
Kontakt


Spolek „Klášter Chotěšov“
Plzeňská 88
332 14 Chotěšov

Tel: 602 401 200 (rezervace prohlídek)
e-mail: info@klasterchotesov.eu
www.klasterchotesov.eu

 

 Další kontakty ZDE.


V roce 2017:
7. května až 24. září 2017: neděle ve 14 a 16

Prohlídkové okruhy

Prohlídku s průvodcem je možné v daných termínech objednat individuálně, min. 5 osob.
Možnost sobotních prohlídek ve vybraných termínech.
Vstupné (základní / snížené): 60 / 30

Expozice:

Historie kláštera a obce

Historie dobrovolných hasičů na Plzeňsku
(od r. 2013 v rekonstruovaném altánu)
 
Sochy Ludmily Seefried-Matějkové
(od 7. května 2016)
Sochařka L. Seefried-Matějková se narodila v roce 1938 v Heřmanově Městci. Vystudovala Výtvarnou školu v Praze, obor sochařství u prof. M. Uchytilové. Od roku 1973 pracuje jako samostatná sochařka v Berlíně. Má za sebou samostatné i skupinové výstavy v Německu, Rakousku, Velké Británii, Polsku, Dánsku i v České Republice. Po mnoha desetiletích strávených v zahraničí, se L. Seefried-Matějková vrací do České Republiky a zároveň přiváží své celoživotní sochařské dílo.
Spolek Klášter Chotěšov, pod vedením Ing. arch. Jana Soukupa z Plzně, spolu s obcí Chotěšov, oslovil L. Seefried-Matějkovou s možností uložení i vystavení těchto děl v prostorách, po vzájemném setkání paní Seefried-Matějková nabízené prostory přijala. Vznikla tak expozice, která se bude v určitých časových intervalech proměňovat.
Touto instalací získal klášter další pomyslný výstavní rozměr. Vzhledem k tomu, že práce L. Seefried-Matějkové jsou plné duševních podnětů, spadajících až k intimnosti lidského života a konání, jedinečně tak dotváří pocity, které toto prostředí vyvolává. Velká část figurálních prací, jsou v životních velikostech, což je další atribut, který do rozlehlých prostor konventu patří. Vždyť sochy život kláštera provázely po celá staletí.
Možnost navštívit expozici je jak ve dnech otevřeného kláštera, tak na objednávku ve dnech pracovních.